Blog

18 yaşındaki Toulson ve 15 yaşındaki Cheng, üçüncü sıradan yükselmek ve gümüşe razı olmak zorunda olan Rus Ekaterina Beliaeva ve Yulia Timoshinina’yı gölgede bırakmak için mükemmel bir son dalış yaptı.February 27, 2020
0 COMMENTS

18 yaşındaki Toulson ve 15 yaşındaki Cheng, üçüncü sıradan yükselmek ve gümüşe razı olmak zorunda olan Rus Ekaterina Beliaeva ve Yulia Timoshinina’yı gölgede bırakmak için mükemmel bir son dalış yaptı.

Bazılarımız eski limanda bir oteldeydik, sahnelerin ortaya çıkmasını izliyordu, o zamanki FA CEO’su Graham Kelly, salonda birkaç metre ötede oturup puro içti.

İngiltere oyunu yeterince rahat kazandı ama bu kampanya kötü bir işaret altında doğdu. Dolayısıyla, çekiliş İngiltere’nin bu Dünya Kupası’nda nasıl başarılı olacağına dair beklentilerimizi değiştirmemeli.

İngiltere, kolay bir gruba dahil olmaktan bahsetmek için yeterince iyi değil. Gerçek bu.

Konforlu bir şekilde kalifiye olacak kadar iyidirler ve iyi oynarlarsa ve talih onlara ve yan tıklamaya yararsa, takımda ikinci tura çıkma yeteneğine sahiptirler.

Onun ötesinde? Tarih, büyük bir turnuvanın eleme aşamasında oynadığımız ilk iyi takıma genellikle kaybettiğimizi ve Rusya’da farklı bir şeyin olacağını düşünmek için çok az neden olduğunu gösteriyor.

Southgate’in şu anki tarafı genç ve gelişiyor, ilerleme hiçbir şekilde garanti edilmiyor

Diğer tüm İngiltere hayranları gibi, bu sefer de farklı olmasını isterdim ama son iki Dünya Kupası finalindeki performanslarımızdan sonra, kesinlikle karamsarlığın en iyi politika olduğu ve herhangi bir başarının hoş görülmesi gereken bir aşamaya geldik. sürpriz.

Hiçbir şeyi kesin olarak kabul etmeyin, dedi Southgate çekilişten sonra – ve kesinlikle haklı. Umutla ve güvenle, ama gönül rahatlığıyla yaklaşmaya bile başlayacak hiçbir şey olmadan Tunus’a karşı ilk maç için insanlık tarihinin en acımasız savaşlarından biri olan Volgograd’a gidin.

Kolay bir çekilişten bahsetmeyi unutun. İkinci turda kiminle karşılaşacağımız hakkındaki tahminleri unutun. Çeyrek finallere ‘nazik’ bir rotamız olduğu fikrini unutun. İngiltere’nin hiçbir şeyi hafife almaması gerektiğini kendi kendinize tekrarlayın. Bu düşük bir çubuk ama daha önce onu yere düşürmek için sıçramaya çalıştık.

  • Rusya 2018 Dünya Kupası stadyum rehberi: 12 mekandan hangisi … İngiltere Belçika oynamaktan korkmasın, ben … Maradona ve Pele rekabeti bir kenara bırakıp futbol yıldızları … 2018 Dünya Kupası kurası: İngiltere Belçika, Tunus …

Alkış, Batı Avustralya’da, Perth’in Osborne Park banliyösündeki Victory Life Centre’daki küçük salondan geliyor. Pastor Israel adında genç, ateşli bir din adamı 70 erkek, kadın ve çocuktan oluşan bir kalabalığa vaaz veriyor, dinleyicileri başlarını sallayıp aminlerini mırıldandıkça sesi yükselip alçalıyor.

Tek başımıza oturduğumuz bitişikteki sade odada, tüm zamanların en iyi tenisçisi sadıklara hitap etme zamanının geldiğini fark eder. Kendisi, 25 yıldan fazla bir süre önce kurduğu Pentekostal kilisenin halen manşetidir ve insanları onu beklemektedir. Ayağa kalkar ve kapıya doğru hareket eder.

O ulaşmadan önce, Papaz Margaret tekrar düşünür ve döner. Muhteşem bir kariyeri boyunca 24 Grand Slam single’ı kazanan kadın, onunla dua etmek isteyip istemediğimi soruyor. Bu, bir süredir referans çerçevemin parçası olmayan bir konuşma kumarı. Bu yüzden tereddüt ediyorum. Sol elimi sağ eline aldı, gözlerini kapattı ve Tanrı ile konuşmaya başladı.

Tenis tarihinin en iyilerinden biri olan Margaret Court, artık Avustralya’da bir papaz.

Benim için dua ediyor, çünkü henüz kurtarılmadım ve babam için dua ediyor çünkü akşam erkenden ona hasta olduğunu söyledim. Kurtarıcısıyla konuşurken birkaç dakika orada duruyoruz. Benim ufak bir sürprizime göre, huzurlu ve rahatlatıcı hissettiriyor. Belki Papaz Margaret bunu hissediyordur. O giderken, “Sen de ona sahip olabilirsin,” diyor.

Böylece, eskiden Margaret Court olarak tanıdığımız 75 yaşındaki bayan, salona giriyor ve Papaz İsrail, sosyal yardım hizmetlerinin temel taşını oluşturan insanlara hitabını bitirirken ön sıradaki yerini alıyor.bahse gel Bunlar, din değiştirme mücadelesini dünyadaki en izole edilmiş şehre götürmeyi bekledikleri evanjelistler.

Yan tarafta duruyorum ve Papaz Margaret’in kürsüye konuşmak için çıkmasını izliyorum. Irkta ve çağda çeşitlilik gösteren, arkadaş canlısı, misafirperver, görünüşte mutlu insanlarla dolu bir izleyici kitlesi. Oraya vardığımda, Adelaide’deki üçüncü gününün sonuna gelen ikinci Kül Testi hakkında konuşmak istiyorlar. Orada Avustralya’nın oynadığı her şeyi desteklediğini söyleyen bir Kivi var. Vuruş çöküşü umutlarını artırdı.

Mahkeme 62 Grand Slam unvanı topladı; 24 tekler şampiyonası ve 38 çift onur

Herkes kesinlikle cömerttir. Elime küçük turtalar ve küçük meyve tepsileri sıkıştırıyorlar. Court aracılığıyla dini kurtuluşu bulan ve biyografisini yazan eski bir Avustralya squash şampiyonu Barbara Oldfield, ödül karşısında gülümsüyor. “Hristiyanlar iki konuda iyidir” diyor. “Kardeşlik ve yemek.”

Ardından Papaz Margaret konuşmasına başlar. Victory Life Centre’ın web sitesinde “Vizyonumuz, Mesih’i içeriden tanıyan bir ordu yetiştirmek, bu şehri ve milleti İsa’nın yerine getirmek” diyor. Konuşurken bu fetih ve aydınlanma temasına devam ediyor. “Her biriniz bir deniz fenerisiniz ve bu şehrin karanlığına bir ışık tutmalısınız”, diyor.

Margaret Court’un hayatının bu ikinci bölümü zayiat vermedi. Esir almıyor. Aynı cinsiyetten evliliğe açık sözlü muhalefeti nedeniyle son yıllarda Avustralya toplumunda ve tenis dünyasında bölücü bir figür haline geldi.

  • Rafael Nadal ve Garbine Muguruza, yılın ITF oyuncusu oldu … Tenis organları arasında Wimbledon, 1 milyon sterlin üzerinde bir fatura ile karşı karşıya …

Court, ‘feminen olmayan’ kabul edildiğinde fitness üzerine çalışan ilk kişi olan bir öncüydü.

Birkaç ay önce bir başka patlamadan sonra, sporun önde gelen isimleri önümüzdeki ay Avustralya Açık’ın gerçekleşeceği Melbourne Park’taki gösteri sahalarından biri olan Margaret Court Arena’nın adının değiştirilmesi gerektiğini savundu.

Mayıs ayında Court, Batı Avustralya gazetesine, aynı cinsiyetten evliliğe verdiği destek nedeniyle artık Avustralya’nın ulusal havayolu Qantas’ta uçmayacağını belirten bir mektup yazdı. Birçoğu onun duruşu karşısında dehşete düştü ve incindi. Martina Navratilova dikkatini Mahkemeye çevirmeden önce Qantas’a politikalarından dolayı teşekkür etti. “Ve Margaret,” dedi, “çok ileri gittin. Yazıklar olsun sana.’

Salona seslenmek için dışarı çıkmadan önce bazı inançlarından bahsediyoruz. Avustralyalıların geçen ay eşcinsel evliliğin yasallaştırılması lehine yüzde 62 ila yüzde 38 oy vermesinden yakınıyor, ancak kimseden nefret etmiyor. O, Tanrısı ve kutsal yazılar tarafından yönetilmektedir.

“Aile ve benzeri şeyler için ayağa kalktım” diyor. Yani biraz eleştiri alıyorsun. Eşcinsel geçmişe sahip insanlara karşı hiçbir şeyim yok ama onlardan nefret ettiğimi düşünüyorlar ve nefret etmiyorum. Üstesinden gelmelerine yardım ediyorum.

“Zihnini yeniliyorsun. Bir insanın düşündüğü gibi, o da öyle. İnançlarımı veriyorum. İfade özgürlüğüne inanıyorum ama söyledikleriniz yüzünden çok zulüm görüyorsunuz. “

Daha yakın zamanlarda Mahkeme, Avustralya’da eşcinsel evliliği atayarak tartışmalara neden oldu

Bir noktada Papaz Margaret bana Hristiyan olup olmadığımı soruyor ve yine tereddüt ediyorum. Sadece kısa bir zamanımız var ve sohbet devam ediyor. Eve gittiğimde, kendi basit fikirlerimi açıklamak için ona bir e-posta yazıyorum. Kabullenmeye, hoşgörüye ve sevginin gücüne inandığım için ona tereddüt ettiğimi söylüyorum. Ona “Tanrı aşksa” diye yazıyorum, “Sevgi dolu birliktelikler içinde olan gey çiftleri kabul etmeyi neden kalbinizde bulamıyorsunuz?”

Ertesi sabah bana cevap yazdı. E-postası “İnsanları seviyorum” diyor. “Onlara karşı hiçbir şeyim yok, ama bir yanlış bir doğru yapmaz. Yalan söylemek yanlış değil mi? Zina yapmak yanlış değil mi? Manevi kanunlar ve doğa kanunları vardır. Kutsal Kitap, hayata giden TV rehberimiz, başarıya giden yol haritamızdır. Evlilik, Tanrı’nın yolu, bir erkekle bir kadın arasındadır. “

Mahkeme, 20’li yaşların sonlarında dine ilgi duymaya başladı. Bir takvim yılında dört büyük turnuva olan Grand Slam’i 1970’te ve “kalbini İsa’ya verdikten” sonraki yıl kazandı. İnançları o zamandan beri onu ayakta tutuyor. 1991’de bakanlığa atandı, aynı yıl Zafer Yaşam Merkezi’ni kurdu ve kıdemli papazıdır.

Mahkemenin kişisel görüşleri, onu Martina Navratilova gibilerle anlaşmazlığa düşürdü

“Küçük bir kızken tenimin Tanrı’nın bir hediyesi olduğunu biliyordum” diyor. “Bazen çalarken” Yapamam, yorgun ve bitkinim “diye düşünürdüm. Oynarken Tanrı’dan yardım isterdim ve bazen sanki ikinci bir rüzgar almış gibiydim. Çocuksu bir inancım vardı ama bugün sahip olduğum ve bugün bildiğim şey değildi.

“Tanrım neredesin?” Dediğimi hatırlıyorum. Gerçek olduğunu biliyorum çünkü hediyemi senden aldım ”. Dünyada 1 numara olduğumda kalbimi Mesih’e verdim. O 71’deydi. Geri döndüm ve herkes “Nedir? Seninle ilgili bir şey var. Gözlerin değişti ”.

‘Oyun kariyerim bittikten 35 veya 40 yıl önce bazı hastalıklar geçirdim: depresyon, kalp rahatsızlığı ve uykusuzluk. Dört küçük çocuğum vardı ve hayatım karmakarışıktı. 1982 ve 83’te İncil okuluna gittim ve tamamen iyileştim. ‘

Kazandığı turnuvalar ve koyduğu rekorlar hakkında da konuşuyoruz. 1960 ve 1975 yılları arasında 62 Grand Slam unvanı topladı; 24 tekler şampiyonası, 19 çiftler şampiyonluğu ve 19 karma çiftler şampiyonluğu. İlk çocuğu Daniel’in doğumundan sonra üç Grand Slam single’ı kazandı.

Zirvede, fiziğiyle alay edildi. Açıkça feminen olduğu düşünülen bir zamanda çalıştı. Aussie Amazon olarak markalandı ve başarıları hiçbir zaman en büyük rakibi Billie Jean King veya Navratilova’nınkilerle aynı ciddiyetle ele alınmadı. O her zaman bir yabancıydı. Hala öyle.

23 Grand Slam single şampiyonluğu kazanan Serena Williams’ın, Eylül ayında ilk çocuğunun doğumundan sonra önümüzdeki ay Melbourne’da yarışması bekleniyor.

Wimbledon’da Navratilova’ya karşı oynanan maçtan sonra mahkeme – Avustralyalı üç kez kazandı

Court, “Kayıtlarımı kovalarken hiç uykusuz kalmam,” diyor. “Kimsenin 62’yi kıracağını sanmıyorum, ancak 24 muhtemelen gidecek. Federer bile 19. ’da.

Federer bile mi? Bunu sadece Margaret Court söyleyebilirdi. Sadece sahip olduğu şeyi kazanan, bir oyuncu olarak hak ettiği saygıyı kazanmaya çalışan ve şimdi bir vaiz olarak birçok kişinin hakaretiyle yüz yüze gelen biri, sadece kışkırtmaları bazen başkalarını incitmeden önce ona zarar verme yolu gibi görünen biri.

Ancak kibirli ile alçakgönüllü, sevgi dolu ve kayıtsız, şefkatli ve acımasızın bu kadar garip bir karışımı olan bir kadın, bölünmeyi, dehşeti ve öfkeyi körüklerken sevgi ve nezaket yayabilir. Kutsal yazılar ona genellikle tatsız görünen bir kesinlik verdi.

“Kutsal yazılar hayatımı değiştirdi” diyor. Keşke onları tenis oynarken tanıyabilseydim. Üç değil, altı Wimbledon tekli şampiyonluğu kazanabilirdim. Çünkü akılda çok fazla. İncillerde ve Mektuplarda, muzaffer bir hayatı nasıl yaşayacağınızı öğrenirsiniz.

“Geçmiş hayatıma dönüp bakıyorum ve kendimi tutup düşünüyorum” Bunu gerçekten yaptım mı? ” Wimbledon’a gideceğim ve “Orada oynadım” diye düşünüyorum. Komik. Hayat bir bilgelikten başka bir şey değil. “

Mahkeme, görüşlerini kararlı bir şekilde savunuyor ve eşcinsellere ‘karşı hiçbir şeyi’ olmadığı konusunda ısrar ediyor

  • Rafael Nadal ve Garbine Muguruza, yılın ITF oyuncusu oldu … Tenis organları arasında Wimbledon, 1 milyon sterlin üzerinde bir fatura ile karşı karşıya …

Olimpiyat şampiyonu Jack Laugher, Salı günü Edinburgh’daki Avrupa Şampiyonası’nda Büyük Britanya için altın dalış dublörlüğünü tamamladı.

Gençler Lois Toulson ve Eden Cheng’in bayanlar 10 metre senkronizasyonunda sürpriz bir zafer kazandıktan sonra erkekler 1 metre sıçrama tahtası şampiyonluğunu perçinlemek için arkadan kahkaha geldi.

18 yaşındaki Toulson ve 15 yaşındaki Cheng, üçüncü sıradan yükselmek ve gümüşe razı olmak zorunda olan Rus Ekaterina Beliaeva ve Yulia Timoshinina’yı gölgede bırakmak için mükemmel bir son dalış yaptı.

Olimpiyat şampiyonu Jack Laugher, Salı günü Büyük Britanya için altın dalış çiftini tamamladı

  • ‘Seni daha çok test ediyorlar çünkü daha fazla madalya kazandın’: Şu an … Savunan şampiyon Martyn Rooney, 400 metreyi zorluyor … Adam Peaty 50 metre kurbağalama rekorunu kırdı … Adam Peaty, İngiliz olarak Avrupa Şampiyonası altınını tekrar kazandı. ..

Bu, aynı zamanda Londoner Cheng’in İngiltere’deki ilk çıkışına da damgasını vuran bir etkinlikte sadece ikinci kez bir araya gelen çiftin çarpıcı bir performansıydı.

2012 Londra’sında esinlendikten sonra spora başlayan Cheng, “İnanılmaz,” dedi. “Sadece geçen yıl Büyük Britanya için ilk üst düzey uluslararası turnuvamı yaptığımı ve şimdi burada kıdemli Avrupalıların yanında duruyorum.”

Ev sahibi şehir kahramanı Duncan Scott, Glasgow’da inanılmaz bir 200 metrelik serbest stil altın madalya talep etmek için zorlu bir şerit çekilişine meydan okudu.

21 yaşındaki oyuncu, Freya Anderson’ın Büyük Britanya’nın kadın 200 metre serbest stil bayrak takımını podyumun zirvesine taşıdığı bir gecede Tokyo 2020 için en sıcak beklentilerden biri olarak ortaya çıkmaya devam etti.

Yalnızca en hızlı sekizinci sırada yer alan 21 yaşındaki Scott, dış şeritte zor bir görev aldı ancak fırtınalı bir bitişle kazandı.

Gençler Lois Toulson (Sağda) ve Eden Cheng, kadınların 10 metre senkronizasyonunda sürpriz bir zafer kazandılar

Scott, ‘Sahanın geri kalanında neler olduğunu gerçekten bilmiyordum, bu yüzden oldukça zordu’ dedi.

Bu arada, 17 yaşındaki Anderson, bayanlar 200 metre serbest stil bayrak takımını eve götürürken derine daldı.

Eleanor Faulkner, Kathryn Greenslade ve Holly Hibbott, Anderson’ı bir madalya için savaşma pozisyonuna koymuşlardı ancak altın, gencin patlayıcı son ayağına kadar şüpheyle bakıyordu.

Pist bisikletinde İngiliz Matthew Walls, 20, erkekler eleme yarışında Portekizli Rui Oliveira’yı yenerek GB Takımının dördüncü altın madalyasını kazanarak altın madalya kazandı, yüksek standartları nedeniyle bir hayal kırıklığı.

İngiltere’nin dört altın, üç gümüş ve üç bronz çetelesi onları Hollanda’nın arkasındaki pist bisiklet madalyası masasında ikinci sıraya koydu.

Avrupa Şampiyonası’nda gümüş madalyalı İtalyan Giovanni Tocci’nin yanından kahkahalar geçti

  • ‘Seni daha çok test ediyorlar çünkü daha fazla madalya kazandın’: Şu an … Savunan şampiyon Martyn Rooney, 400 metreyi zorluyor … Adam Peaty 50 metre kurbağalama rekorunu kırdı … Adam Peaty, İngiliz olarak Avrupa Şampiyonası altınını tekrar kazandı. ..

Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI), Team Sky sürücüsü Gianni Moscon’u beş haftalığına uzaklaştırdı ve geçen ayki Tour de France’dan başka bir sürücüye vurduğu için diskalifiye etti.

İtalyan pilot, yarışın 15. etabında Fransız Fortuneo-Samsic takımından Elie Gesbert’te kol salladığı için 22 Temmuz’da Turdan atıldı.

UCI Çarşamba günü yaptığı açıklamada, ‘Moscon olayla ilgili sorumluluğunu kabul etti ve 8 Ağustos – 12 Eylül 2018 tarihleri ​​arasında beş haftalık bir erteleme dönemi geçirecek’ dedi.

Yoğun Bakım Ünitesi, Gianni Moscon’a geçen ay başka bir sürücüye vurduğu için beş haftalık bir yasak verdi.

Team Sky sürücüsü, Tour de France’da Elie Gesbert’i kafasından vuran filme yakalandı.

Olay, Pazar günü Carcassonne’a 15. etabın açılış anlarında meydana geldi.

Gianni Moscon, # TDF2018, Fortuneo’nun coureur’undan sonra hoş bir frappé hariç! pic.twitter.com/JzwOi5l8To

0 COMMENTS

Comments are closed.